Kelių eismo taisyklių pakeitimai, įsigaliojantys 2019-11-01

Kelių eismo taisyklių pakeitimai, įsigaliojantys 2019-11-01

Nuo 2019 lapkričio 1 dienos leidžiama sukti į dešinę, šviečiant pagrindiniam žaliam šviesoforo signalui, net jei žalias rodyklės į dešinę formos signalas tamsiame fone - nešviečia. Tiesa, tik praleidus pėsčiuosius ir dviratininkus. Plačiau apie tai ir kitus KET pakeitimus – šiame straipsnyje:

KET pakeitimai

2019-11-01 įsigalioja šie Kelių eismo taisyklių pakeitimai:

  • KET 75 punktas pripažinamas netekusiu galios:
    • 75. Jeigu ties žaliu šviesoforo signalu įrengta papildoma sekcija su žalia rodykle, važiuoti rodyklės nurodyta kryptimi leidžiama tik įsijungus šios sekcijos signalui.
  • KET 164 punktas pripažinamas netekusiu galios:
    • 164. Sankryžoje, kurioje eismas reguliuojamas šviesoforu su papildoma sekcija, vairuotojas, važiuojantis eismo juosta, iš kurios sukama, turi važiuoti toliau įjungtos rodyklės nurodyta kryptimi, jeigu sustojęs jis sutrukdytų kitų ta pačia eismo juosta važiuojančių paskui jį transporto priemonių eismui.

Ką šie pakeitimai reiškia?

Šie pakeitimai pakeičia važiavimo pagal žalią rodyklės formos signalą (į dešinę) tvarką. Nuo šiol: Žalia rodyklė nedega - į dešinę sukti leidžiama praleidus pėsčiuosius ir dviratininkus

Kai šviečia pagrindinis žalias šviesoforo signalas, o žalias rodyklės į dešinę formos signalas tamsiame fone – nešviečia: leidžiama sukti į dešinę praleidus pėsčiuosius ir dviratininkus.

Dega rodykles juodame fone - į dešinę sukti draudžiama

Kai šviečia žalias šviesoforo signalas, leidžiantis važiuoti tiesiai (ir į kairę), o žalias rodyklės į dešinę formos signalas tamsiame fone – nešviečia: draudžiama sukti į dešinę.

Dega žalia rodyklė - į dešinę sukti leidžiama

Kai šviečia pagrindinis žalias šviesoforo signalas ir o žalias rodyklės į dešinę formos signalas tamsiame fone: leidžiama sukti į dešinę nieko nepraleidžiant (pėstiesiems ir dviratininkams šviečia raudonas šviesoforo signalas).

Dega žalia rodyklė ir raudonas signalas - į dešinę sukti leidžiama

Kai nešviečia pagrindinis žalias šviesoforo signalas, bet šviečia žalias rodyklės į dešinę formos signalas tamsiame fone: taip pat leidžiama sukti į dešinę nieko nepraleidžiant (pėstiesiems ir dviratininkams šviečia raudonas šviesoforo signalas).

Ar leidžiama važiuoti, jei nedega žalia rodyklė į kairę?

Panaikinus KET p. 75 "jeigu ties žaliu šviesoforo signalu įrengta papildoma sekcija su žalia rodykle, važiuoti rodyklės nurodyta kryptimi leidžiama tik įsijungus šios sekcijos signalui", vairuotojams kyla klausimų, ar leidžiama važiuoti į kairę, kai dega pagrindinis žalias signalas be rodyklių ir papildoma sekcija nedega.

Atsakymas: taip, leidžiama.

KET p. 73.1 nurodo, kad "žalias skritulio formos signalas leidžia eismą". Todėl jei pamatysite tokį šviesoforą, sukti į kairę leidžiama, tik privaloma duoti kelią važiuojantiems priešinga kryptimi tiesiai arba į dešinę, taip pat pėstiesiems ir dviratininkams (KET p. 157 ir 158).

Tokių šviesoforo signalų nuo 2020 m. sankryžose neturi likti, tačiau šiuo metu dar kai kuriose sankryžose yra.

Žalias pagrindinis rodykle į kairę nedega

Kam šie pakeitimai reikalingi?

Šie pakeitimai daromi tam, kad būtų atsisakyta rodyklių baltame fone papildomoje šviesoforo sekcijoje. Nuo 2019-11-01 jos nebus montuojamos naujose vietose, o nuo 2020-ųjų planuojama jas visai panaikinti.

Picture

Planuojama visai panaikinti rodykles baltame fone papildomoje šviesoforo sekcijoje

Šaltinis: www.keliueismotaisykles.info