Macronas siūlo automobilių gamintojams 8 mlrd. eurų – pinigus gautų tik įvykdę ambicingas sąlygas

Macronas siūlo automobilių gamintojams 8 mlrd. eurų – pinigus gautų tik įvykdę ambicingas sąlygas

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pristatė 8 milijardų eurų pagalbos paketą automobilių pramonei, praneša euractiv.com. Mainais už tokią dosnią piniginę injekciją gamintojai turės perkelti savo gamyklas atgal į Prancūziją. 

Apsilankymo viename iš fabrikų metu E. Macronas paskelbė ne vieną priemonę, skirtą padėti Prancūzijos pramonei atsigauti po koronaviruso protrūkio, dėl kurio šalyje stojo gamyba. Kilo grėsmė 400 tūkst. darbuotojų prarasti darbo vietas gamybos sektoriuje, maža to, prognozuojama, kad šiais metais mažės automobilių pardavimas.

„Mums reikia motyvuojančio tikslo – priversti Prancūzijos ekologiškų automobilių gamintojus per ateinančius penkerius metus pagaminti daugiau nei milijoną elektrinių ir hibridinių automobilių per metus“, – vietos žurnalistams sakė Prancūzijos prezidentas.

Derybos su „Citroen“, „Peugeot“ ir „Renault“ vyko jau kelias savaites, o 8 milijardų pagalbos paketas esą siūlomas su sąlyga, jog didiesi šalies automobilių gamintojai daugiau dirbtų šalies viduje.

„Valstybė suteiks šiam sektoriui daugiau kaip 8 milijardus eurų paramos. Savo ruožtu automobilių gamintojai įsipareigojo perkelti pridėtinės vertės gamybą į Prancūziją ir konsuliduoti bei prižiūrėti visą pramoninę produkciją mūsų šalyje“, – teigė E. Macronas.

Ne iš karto buvo aišku, ar paramos plane numatytos sąlygos yra susijusios su gamybos perkėlimu į Prancūziją, nors, kaip pranešama „Renault“ atsisako gaminti elektrinius variklius Azijoje, kaip buvo planavę iš pradžių ir variklius gamins Normandijoje. Tokiu būdu „Renault“ pretenduotų į valstybės paramą.

Tiek „PSA Group“ priklausantis „Peaugeot“, tiek „Renault“ įsipareigojo padidinti savo elektromobilių gamybą.

E. Macrono siūloma 8 milijardų eurų parama taip pat skirta vartotojams, kurie galės naudotis patobulintomis subsidijų schemomis, o jų vertė yra maždaug 1 milijardas eurų.

Prezidento teigimu, iki birželio pabaigos gamintojų aikštelėse stovės apie pusė milijono neparduotų automobilių, todėl skatins gyventojus įsigyti naujus automobilius. Iki metų pabaigos mažesnes pajamas gaunantys namų ūkiai galės kreiptis dėl 3 tūkst. eurų išmokos senojo automobilio pakeitimui nauju. Žadama, kad valstybės parama padidės iki 5 tūkst. eurų, jei įsigytas automobilis bus varomas elektra, tačiau tokiomis sąlygomis galės pasinaudoti tik pirmieji 20 tūkst. pretendentų.

Šaltinis: https://www.lrt.lt