Sprendimas keičiasi: Vyriausybė leido grąžinti žaliąsias rodykles

Sprendimas keičiasi: Vyriausybė leido grąžinti žaliąsias rodykles

Dar visai neseniai dideliam vairuotojų apmaudui sankryžose prie šviesoforų kabojusios dešinėn sukti leidžiančios rodyklės buvo nukabintos. Paaiškėjus, kad didieji miestai tokiems pokyčiams tinkamai nepasiruošė, Vyriausybė rodykles leido grąžinti. Jas grąžinti sieks ir Tauragė.

Nors skelbta, kad pokyčiams ruoštasi ne vienerius metus ir galiausiai žaliosios rodyklės, kabojusios prie šviesoforų, buvo nukabintos, paaiškėjo, kad pasiruošė ne visi. Didžiausios problemos užfiksuotos sostinėje, kur taip ir neatsirado šviesoforų papildomos sekcijos, formavosi spūstys. Šiandien Vyriausybė paskelbė apsisprendusi grąžinti žaliąsias rodykles visam laikui. Naujienų portalo 15min.lt cituojamas ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tikino, kad pasiruošimui skirtas laikotarpis buvo tiesiog „pramiegotas“, o terminą pratęsus jį ir vėl „pramiegos“.

Tauragės vairuotojai šios rodyklės nukabinimu irgi nebuvo patenkinti. Pavyzdžiui, Vytauto bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje, kur tiesiai važiuoti ir dešinėn sukti galima tik iš vienos eismo juostos, pajudėti darbo dienos metu buvo itin sunku. O štai vakare, kai automobilių beveik nelieka, užsidegus raudonam šviesoforo signalui tenka laukti, norint pasukti į dešinę.

Tauragės miesto seniūno pareigas laikinai einantis Žilvinas Majus teigė nusiskundimų negavęs, tačiau žaliųjų rodyklių grąžinimo klausimą ketinantis spręsti.

– Neseniai Saugaus eismo komisijos posėdyje apie tai kalbėjome. Automobilių kelių direkcija lauks iš savivaldybių raštų dėl rodyklių grąžinimo. Jos pas mus mieste buvo ir avarinių situacijų dėl to nelabai buvo. Rašysim, prašysim, kad leistų grąžinti. Nukabinus tragedija neįvyko, nes čia ne didmiestis. Bet jei bus galimybė, reikia grąžinti, – kalbėjo Ž.Majus.

Šaltinis: www.kurjeris.lt