Tauragiškiai savo darbuotojus iš užsienio parskraidino specialiu lėktuvu

Tauragiškiai savo darbuotojus iš užsienio parskraidino specialiu lėktuvu

Vakar į Kauno oro uostą iš Prancūzijos parskraidinti visi Tauragės įmonės UAB „GBY“ dėl Covid-19 karantino Europoje užstrigusių autovežių vairuotojų. 37 iš parskraidintų lėktuvo keleivių yra ne Lietuvos piliečiai. Visi jie konvojumi su policijos palyda palydėti iki pasienio, – praneša Tauragėje veikianti krovinių vežimo įmonė GBY.

Visoms Europos valstybėms vienai po kitos uždarant savo sienas karantinui, kone visi automobilių gamintojai skubiai uždarė savo gamyklas, o darbuotojus išleido namo. Šis žingsnis paralyžiavo ir daugybės kitų įmonių darbą – komponentų gamintojų, tiekėjų ir vežėjų.

Šis žingsnis smarkiai palies ir Lietuvos ekonomiką. Mat nemažai Lietuvos įmonių naujus pagamintus automobilius iš gamyklų perveža į skirstymo punktus visoje Europoje. Uždarius gamyklas lietuviški autovežiai liko be darbo. Tačiau tai ne blogiausia. Blogiausia tai, kad valstybėms uždarius sienas tušti be krovinių sunkvežimiai nebegalėjo grįžti į Lietuvą. Prancūzijoje, Olandijoje, Belgijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse liko užblokuoti šimtai lietuviškų autovežių.

Dviejų lietuviškų įmonių – GBY ir „Alfatransos“ vadovai ėmėsi skubiai spręsti problemą. Galutinai paaiškėjus, kad autovežiams sava eiga grįžti nepavyks, dviejų įmonių vadovai nutarė pargabenti vairuotojus užsakomuoju lėktuvu, šimtus vilkikų palikus užsienyje likimo valiai.

Daugiau apie tai skaitykite Tauragės kurjerio internetinėje svetainėje