Tiesa apie naudotus automobilius – kiek yra atsukama rida ir kuri automobilių markė yra nuostolingiausia?

Tiesa apie naudotus automobilius – kiek yra atsukama rida ir kuri automobilių markė yra nuostolingiausia?

„CarVertical” – lietuvių įkurta automobilių istorijos patikros platforma, atliko įdomų ir itin vertingą tyrimą apie naudotų automobilių rinką Lietuvoje. Tyrimo metu paaiškėjo įdomūs faktai, kurie bus itin vertinti tiems, kurie šiuo metu ketina įsigyti naudotą automobilį.

Tyrime dalyvavo daugiau nei 200 tūkstančių automobilių skelbimų visoje Lietuvoje. Duomenys parodė, kad automobilių pardavimo sostine išlieka Tauragė, antroji vieta atitenka – Marijampolei. Populiariausi automobilių gamintojai išlieka Volkswagen ir Audi, ženkliu skirtumu atsilieka BMW markės automobiliai, na o paskutinėje vietoje rikiuojasi Honda, Peugeot ir Renault. Tyrimas atskleidė, kad vidutinė perkamo automobilio kaina siekia 7398 EUR. 

Tautos automobilių marke pripažinti Volkswagen PASSAT automobiliai, nuo jų neatsilieka ir VW Golf ir Audi A6. Tiesa, pastebima, jog skelbimuose populiariausi 10-14 metų senumo automobiliai, varomi dyzelinu (šio kuro tipo automobilių skelbimų yra net 70%!).

Automobilių rida. Dažniausias nerimą keliantis klausimas perkant naudotą automobilį. „CarVertical“ statistika nedžiugina – vidutiniškai rida Lietuvoje automobiliams atsukama 71.509 km., tuo tarpu bendras ES vidurkis – 56.836 KM. Statistika atskleidė, kad net 44.2% automobilių su atsukta rida priklauso BMW gamintojui, 9.4% - Audi, 9.1% - Volkswagen. Atsižvelgiant į tyrimų duomenis, „CarVertical“ vartotojai dažniausiai tikrina BMW 530D (EURO), Audi A6, Audi A4 bei Volkswagen PASSAT automobilius.

Na, o kaip gi su naudotų automobilių kėbulo išlaidomis? Net trečdaliui (32.9%) Lietuvoje tikrintų automobilių buvo atliktas kėbulo remontas! Pagal šį rodiklš, mūsų šalis „pirmauja“ visoje Europos Sąjungoje, kurioje bendras automobilių kėbulo remontų skaičius yra 9.3%. Tyrimas atsklei, kad Lietuvoje labiausiai “sužeista” markė yra BMW, iškart po jo seka AUDI ir Volkswagen. BMW markės automobilių vidutinės kebulo remonto išlaidos siekia 7.157 EUR., Mersedes-Benz – 6.828 EUR., o Volvo – 6.591 EUR. Taigi, galime daryti išvadą, kad šių automobilių markių vairuotojai kėbulo remonto dirbtuvėse išleidžia daugiausiai.

Jeigu Tavo parduodamas automobilis stovi Tauragėje – kviečiame jo skelbimą patalpinti į nemokamų skelbimų portal www.autotaurage.lt! Skelbimai nemokami. Na, o jeigu atradote sau patinkantį automobilį Tauragėje, bet negalite jo apžiūrėti – kviečiame pasinaudoti automobilio apžiūrėjimo paslauga!

 

Sėkmingų pirkinių!